Przydatne narzędzia Google Maps
Bez kategorii,  Zanim zaczniesz budowę

Przydatne narzędzia Google Maps

Jakiego narzędzia Google użyliśmy przy szukaniu działki?

Szukanie działki to był proces. Zanim zdecydowaliśmy się na tą konkretną, dzwoniliśmy, jeździliśmy, oglądaliśmy, sprawdzaliśmy i zastanawialiśmy się. Podczas wstępnej weryfikacją było jednak tyle informacji, że zaczęłam się gubić w numerach telefonów, notatkach, które były w notatniku, czasem na małych karteczkach lub kopertach z rachunkami. Nie pamiętałam, czy ta działka niespełna 1200 m2 miała skrzynkę elektryczną w granicy, czy jednak nie była uzbrojona w media. Czy to tej działki dotyczy nr telefonu XXX na żółtej karteczce? A może to są informacje z tej działki, którą widzieliśmy w weekend dwa tygodnie temu? Chciałam zebrać i uporządkować wszystkie informacje w jednym miejscu. Mój mąż wie najlepiej, że nie znoszę bałaganu, dlatego to właśnie on przyszedł z pomocą;). A ściślej mówiąc przydatne narzędzia Google Maps, i możliwość stworzenia własnej mapy z  zaznaczonymi punktami i opisami.

Mnie osobiście trudno przekonać do takich udogodnień. Preferuję notatki odręczne w kalendarzu lub notatniku papierowym. Nie doceniłam tego, co okazało się naprawdę bardzo dobrym i przydatnym rozwiązaniem. Marcin stworzył mapę potencjalnych działek gdzie zebraliśmy wszystkie swoje namiary i notatki w jednym miejscu.

 

Przydatne narzędzia Google Maps

 

Jak stworzyć swoją mapę?

Żeby stworzyć własną mapę musisz się zalogować do Google i przejść na Google Maps. Po lewej stronie wejdź w Twoje miejsca> Mapy> utwórz mapę (na dole). Następnie kliknij na “Mapa bez nazwy” dodaj tytuł oraz ewentualny opis swojej mapy i zapisz.

 

Przydatne narzędzia Google Maps

Jakie możliwości daje narzędzie Google Maps?

  • Po zapisaniu wybieramy miejsce na mapie, które nas interesuje i zaznaczamy punkty w dowolnym miejscu mapy.
  • Wybrany punkt możemy opisać tak, żeby było nam łatwo zidentyfikować konkretną działkę. W tym właśnie miejscu możesz wpisać wszystkie szczegóły jakie udało Ci się ustalić na temat działki. Począwszy od numeru telefonu po wielkość, cenę i inne szczegóły.
  • Jeżeli byłeś na miejscu i masz jakieś zdjęcia lub filmik, możesz je dodać klikając na ikonkę aparatu.

Przydatne narzędzia Google Maps

  • Google przewiduje oczywiście edycję zaznaczonych punktów. Możesz zmieniać wygląd i kolory swoich punktów (niebieskie-z ogłoszeń, zielone-do zastanowienia, czerwone- idealna/sprawdzać!)
  • W mapie możemy zmierzyć odległość np. do najbliższego przystanku lub szkoły,
  • Świetnym rozwiązaniem jest również to, że możesz na tej samej mapie wyznaczyć trasę (samochodem, rowerem lub pieszo) pod wyznaczony adres.

Przydatne narzędzia Google Maps

Przydatne narzędzia Google Maps

  • Istnieje również możliwość zmiany wyglądu mapy z podstawowej na satelitarną, co mi, z moją kiepską orientacją w terenie znacznie pomogło.
  • Co ważne i praktyczne z naszego punktu widzenia, można udostępnić mapę wybranym osobom i decydować czy chcemy dać możliwość edycji czy nie.

Przydatne narzędzia Google Maps

To narzędzie może pomóc przy szukaniu działki pod budowę

Nie traktuj tego jako reklamę. Chcę Ci pokazać jak przydatnym narzędziem są mapy online. Jak w łatwy sposób możesz sobie zebrać wszystkie dane w jednym miejscu. Patrząc na mapę oraz notatki, łatwiej ocenisz wszystkie za i przeciw konkretnych działek. Jestem pewna, że taka forma zbierania i zapisywania informacji w trakcie poszukiwań działki , przyspieszy podjęcie decyzji. A być może, rzuci nowe światło na alternatywne lokalizacje? Zapomnij o kartkach i karteczkach z numerami telefonów, które po pewnym czasie będą wyglądały tak samo (telefon, wielkość, cena, lokalizacja). Wgląd do takiej mapy jest praktycznie wszędzie tam, gdzie masz dostęp do internetu, wiec dyskutować o przyszłości możesz w wielu przyjemnych miejscach… i tego Ci życzę.

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *